• SHOP
  • CLUB
Pröva premiumkonto
0
Mitt garage
Lägg till fordon
0
produkter #99-5614
0,00 kr
Din kundvagn är tom
Det gör det enklare att hitta produkter som passar ditt fordon
KAN DU INTE HITTA DIN BIL I LISTAN?

TEXTAR PRO+ 92120805 Bromsskiva 288x24,9mm, 05/10x112, ventilerad invändigt, belagd, höguppkolat

Artikelnummer: 92120805 EAN: 4019722287114
Recensioner - 10
Beskrivning
  • Produktserie: TEXTAR PRO+
  • Diameter (mm): 288
  • Bromsskivetyp: ventilerad invändigt
  • Yta: belagd
  • Höjd [mm]: 49,7
  • Bromsskiva tjocklek [mm]: 24,9
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Borrbild / Hålantal: 05 / 10
  • Hjulbultshål-Ø [mm]: 15,3
  • Hålkrets-Ø [mm]: 112
  • Minimum tjocklek [mm]: 22
  • Innerdiameter [mm]: 144
  • Vikt [kg]: 7,3
  • Bearbetning: höguppkolat
  • Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2: utan hjulvnav, utan hjullager, utan hjulbultar
  • Förpackningslängd [cm]: 30,8
  • Förpackningsbredd [cm]: 30,8
  • Förpackningshöjd [cm]: 12,7
  • Borrade: nej
  • Objektnummer: 92120805
  • Tillverkare: TEXTAR
  • EAN nummer: 4019722287114
  • Position: Denna egenskap beror på bilmodellen ifråga.
  • Skick: Helt ny
Branschnummer: TEXTAR 98200 1208 0 1 PRO+
I lager
Rek. pris

Rek. pris är det rekommenderade försäljningspriset som fastställts av produktens tillverkare eller importör och som anges av tillverkaren, leverantören eller återförsäljaren. AUTODOC visar rek. pris (inkl. moms) för en produkt om den har mottagits från minst en leverantör, eller annan källa, som har sådan information.

1512,41 kr -53%
707,68 kr
(Pris per styck)

Pris inkl. 25% moms

exkl. leveranskostnader

Lägg till i önskelista
Autodoc Plus till TEXTAR 98200 1208 0 1 PRO+
Läs mer
TEXTAR 1K0615301T Bromsskiva

Helt likvärdiga produkter

-49%
RIDEX 82B0028 Bromsskiva framaxel, 288,0, 288x25,0mm, 5, 5/9x112,0, ventilerad, Grått gjutjärn, obeskiktad
Produktinfo
  • Position: framaxel
  • Diameter (mm): 288,0, 288
  • Bromsskivetyp: ventilerad
  • Material: Grått gjutjärn
  • Yta: obeskiktad
  • Höjd [mm]: 49,9
  • Bromsskiva tjocklek [mm]: 25,0
  • Centreringsdiameter [mm]: 65,0
  • Hålantal: 5
  • Borrbild / Hålantal: 5 / 9
  • Hjulbultshål-Ø [mm]: 15,3
  • Hålkrets-Ø [mm]: 112,0
  • Minimum tjocklek [mm]: 22,0
  • Innerdiameter [mm]: 144,0, 144
  • Hål-Ø [mm]: 15,3
  • Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2: utan skruv
  • Borrade: nej
  • Objektnummer: 82B0028
  • Tillverkare: RIDEX
  • EAN nummer: 4059191312856
  • Skick: Helt ny
Detaljer
RIDEX 82B0028 Bromsskiva
Artikelnummer: 82B0028
Rek. pris

Rek. pris är det rekommenderade försäljningspriset som fastställts av produktens tillverkare eller importör och som anges av tillverkaren, leverantören eller återförsäljaren. AUTODOC visar rek. pris (inkl. moms) för en produkt om den har mottagits från minst en leverantör, eller annan källa, som har sådan information.

804,96 kr
405,97 kr
(Pris per styck)
Pris inkl. 25% moms, exkl. leveranskostnader
-72%
TRW DF4295 Bromsskiva 288x25mm, 9x112, ventilerad, lackerad, höguppkolat
Produktinfo
  • Diameter (mm): 288
  • Bromsskivetyp: ventilerad
  • Yta: lackerad
  • Höjd [mm]: 49,5
  • Bromsskiva tjocklek [mm]: 25
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Hålantal: 9
  • Hålkrets-Ø [mm]: 112
  • Minimum tjocklek [mm]: 22
  • Bearbetning: höguppkolat
  • Gängmått: 15,5
  • Färg: svart
  • Kontrollmärke: E190R-02C0176 / 0490
  • Borrade: nej
  • Objektnummer: DF4295
  • Tillverkare: TRW
  • EAN nummer: 3322937369713
  • Skick: Helt ny
Detaljer
TRW DF4295 Bromsskiva
Artikelnummer: DF4295
Rek. pris

Rek. pris är det rekommenderade försäljningspriset som fastställts av produktens tillverkare eller importör och som anges av tillverkaren, leverantören eller återförsäljaren. AUTODOC visar rek. pris (inkl. moms) för en produkt om den har mottagits från minst en leverantör, eller annan källa, som har sådan information.

1558,78 kr
436,14 kr
(Pris per styck)
Pris inkl. 25% moms, exkl. leveranskostnader
JURID 562235JC Bromsskiva 288x25mm, 5x112, ventilerad, belagd
Produktinfo
  • Diameter (mm): 288
  • Bromssystem: ATE
  • Bromsskivetyp: ventilerad
  • Yta: belagd
  • Höjd [mm]: 50
  • Bromsskiva tjocklek [mm]: 25
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Hålantal: 5
  • Hålkrets-Ø [mm]: 112
  • Minimum tjocklek [mm]: 22
  • Vikt [kg]: 15,35
  • Dragmoment [Nm]: 120
  • Version: JC
  • Kontrollmärke: R90 Homologated
  • Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2: med skruvar
  • Fatmodell: Paket
  • Förpackningslängd [cm]: 30
  • Förpackningsbredd [cm]: 30
  • Förpackningshöjd [cm]: 12
  • Borrade: nej
  • Objektnummer: 562235JC
  • Tillverkare: JURID
  • EAN nummer: 3306437061797
  • Skick: Helt ny
Detaljer
JURID 562235 Bromsskiva
Artikelnummer: 562235JC
436,24 kr
(Pris per styck)
Pris inkl. 25% moms, exkl. leveranskostnader
FERODO PREMIER DDF1218 Bromsskiva 288x25mm, 5x112, ventilerad, oljad
Produktinfo
  • Produktserie: PREMIER
  • Diameter (mm): 288
  • Bromsskivetyp: ventilerad
  • Yta: oljad
  • Höjd [mm]: 50
  • Bromsskiva tjocklek [mm]: 25
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Hålantal: 5
  • Hålkrets-Ø [mm]: 112
  • Minimum tjocklek [mm]: 22
  • Vikt [kg]: 15,35
  • Dragmoment [Nm]: 120
  • Kontrollmärke: R90 homologated
  • Hål-Ø [mm]: 65
  • Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2: med skruvar
  • Fatmodell: Paket
  • Förpackningslängd [cm]: 28,5
  • Förpackningsbredd [cm]: 28,5
  • Förpackningshöjd [cm]: 10
  • Borrade: nej
  • Objektnummer: DDF1218
  • Tillverkare: FERODO
  • EAN nummer: 4044197247547
  • Skick: Helt ny
Detaljer
FERODO DDF1218 Bromsskiva
Artikelnummer: DDF1218
465,83 kr
(Pris per styck)
Pris inkl. 25% moms, exkl. leveranskostnader
BREMBO COATED DISC LINE 09.9145.11 Bromsskiva 288x25mm, 5, ventilerad invändigt, belagd
Produktinfo
  • Produktserie: COATED DISC LINE
  • Diameter (mm): 288
  • Bromsskivetyp: ventilerad invändigt
  • Yta: belagd
  • Höjd [mm]: 50
  • Bromsskiva tjocklek [mm]: 25
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Hålantal: 5
  • Minimum tjocklek [mm]: 22
  • Dragmoment [Nm]: 120
  • Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2: med skruvar
  • Borrade: nej
  • Objektnummer: 09.9145.11
  • Tillverkare: BREMBO
  • EAN nummer: 8020584024287
  • Skick: Helt ny
Detaljer
BREMBO 09.9145.11 Bromsskiva
Artikelnummer: 09.9145.11
484,45 kr
(Pris per styck)
Pris inkl. 25% moms, exkl. leveranskostnader
FERODO PREMIER Coat+ disc DDF1218C Bromsskiva 288x25mm, 5, ventilerad, belagd
Produktinfo
  • Produktserie: PREMIER Coat+ disc
  • Diameter (mm): 288
  • Bromsskivetyp: ventilerad
  • Yta: belagd
  • Höjd [mm]: 50
  • Bromsskiva tjocklek [mm]: 25
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Hålantal: 5
  • Minimum tjocklek [mm]: 22
  • Vikt [kg]: 7,68
  • Dragmoment [Nm]: 120
  • Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2: med skruvar
  • Förpackningslängd [cm]: 29
  • Förpackningsbredd [cm]: 29
  • Förpackningshöjd [cm]: 12
  • Borrade: nej
  • Objektnummer: DDF1218C
  • Tillverkare: FERODO
  • EAN nummer: 4044197559978
  • Skick: Helt ny
Detaljer
FERODO DDF1218C Bromsskiva
Artikelnummer: DDF1218C
504,47 kr
(Pris per styck)
Pris inkl. 25% moms, exkl. leveranskostnader
Autodoc nätaffär din Gör-det-själv bilreparatör
Så byter du bromsskivor bak på VW GOLF 6 (5K1) [GUIDE AUTODOC]
Så byter du bromsskivor bak på OCTAVIA 1Z5 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor fram på VW PASSAT B7 Sedan [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor bak på VW GOLF 7 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor bak på VW PASSAT B7 Sedan [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor bak på VW GOLF 5 (1K1) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor fram på VW GOLF 6 (5K1) [GUIDE AUTODOC]
Så byter du bromsskivor bak på AUDI A3 2 (8PA) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor bak på VW PASSAT B6 (3C5) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor fram på VW GOLF 7 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor fram på OCTAVIA 1Z5 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor fram på VW CADDY 3 Skåpbil [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor fram på VW PASSAT B6 (3C5) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor bak på VW TOURAN 1 (1T3) [GUIDE AUTODOC]
Så byter du bromsskivor fram på AUDI A3 2 (8PA) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor bak på VW CADDY 3 Skåpbil [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor bak på SEAT LEON 1P1 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor fram på VW POLO 4 (9N) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor fram på VW GOLF 5 (1K1) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor fram på VW TOURAN 1 (1T3) [GUIDE AUTODOC]
Så byter du bromsskivor bak på VW TOURAN 1 (1T1, 1T2) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor fram på SEAT LEON 1P1 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du bromsskivor fram på VW TOURAN 1 (1T1, 1T2) [AUTODOC-LEKTION]

Bromsskiva Manual/Steg för steg guide för reparation och utbyte

Bromsskiva TEXTAR 92120805 : Recension och utvärdering

Har du nånsin köpt den här produkten från AUTODOC: TEXTAR Bromsskiva 92120805?

Betygsätt produkten

Lägg till foton eller videor i din recension
Lägg till filer
4
Denna produkt har betygsatts av 10 kunder
0 stjärnor 5 stjärnor
Hur stjärnbetyget beräknas

Kundrecensioner och stjärnbetyg hjälper våra kunder att lära sig mer om en produkt så att de enklare kan avgöra om den är värd att köpa. Stjärnbetyget beräknas med hjälp av en komplex algoritm, som tar hänsyn till hur länge sedan recensionen skrevs, om varan faktiskt köptes i AUTODOCs webbutik och om den returnerades eller inte.

Hur vi verifierar recensioner

Med taggen "verifierat köp" kan du hitta recensioner från kunder som har köpt varan tidigare i AUTODOCs webbshop. Taggen "verifierat köp" gäller för recensioner av produkter som köpts från samma konto som recensionerna skickades in från. Recensioner utan taggen "verifierat köp" är fortfarande viktiga för oss, men vi kan inte garantera att varorna som beskrivs i recensionerna har köpts i AUTODOCs webbutik.

FAQ: Kunders frågor och alla svar

0 Frågor
Frågor om TEXTAR Bromsskivor 92120805?
Om du fortfarande har frågor om din produkt eller om du vill få mer info om din produkt så kontakta oss. Du kommer lätt i direkt kontakt med oss för att ställa specifika frågor!
För att ställa dina frågor vänligen fyll i alla fälten!
Ange ditt chassinummer (din VIN-kod) så kan vi behandla ditt ärende snabbare

Populära inlägg

Betalningsmetoder:
Betala med PayPal — Betala snabbt och säkert för 98200 1208 0 1 PRO+ TEXTAR Bromsskiva 92120805
MasterCard — betalningsmetoder för 98200 1208 0 1 PRO+ TEXTAR Bromsskivor 92120805
Betala snabbt och enkelt med Visa TEXTAR Bromsskiva 98200 1208 0 1 PRO+
Bromsskivor 98200 1208 0 1 PRO+ TEXTAR 4019722287114 köpa via ditt konto — snabbt och enkelt krångelfritt på nätet
TEXTAR 98200 1208 0 1 PRO+ Bromsskiva EAN 4019722287114 med banköverföring

Vill du lära dig mer om TEXTAR Bromsskiva?

Läs Bromsskiva 92120805 FAQ och kundrecensioner!

Behöver du hjälp? Kontakta oss

Leveranssätt:
Bromsskivor 4019722287114 Pålitlig och säker frakt med DHL
Bromsskiva 98200 1208 0 1 PRO+ frakt med Postnord
Bromsskivor 92120805 skickas säkert till din dörr av GLS

Varje beställning av varor för 2000 kr , så ingår fri frakt inuti Sverige. Om den totala beställningen är mindre än 2000 kr så tillkommer en fraktavgift på 99,00 kr.

  • 14-Dagars returpolicy
    14-Dagars returpolicy
  • Safe Order 200 dagar till
    Trygg beställning 200 dagar
  • Säkra betalningar
    Säkra betalningar
  • Fraktfritt
    Fraktfritt
TEXTAR 92120805: reservdelar med liknande egenskaper
A.B.S. 09914511
A.B.S. 17521OE
A.B.S. 17521
539,66 kr*
AKRON-MALÒ 1110211
ATE 24012501451
ATE 24032501451
ATE 525145
AUGROS 5290144P
BENDIX 521156
BOSCH 0986479088
BOSCH 0986AB6821
BREMBO 09914510
BREMBO 0991451E
CAR 1421021
E.T.F. 195615
EUROREPAR 1618879280
EUROREPAR 1636908280
EUROREPAR 1674250480
EUROREPAR 1684244480
HELLA 530032938
HELLA PAGID 355109571
HELLA PAGID 355123531
HELLA PAGID 355128001
METELLI 230734C
MEYLE 1155211045
MEYLE 1155211045PD
MEYLE 1835211045PD
NK 204788
PAGID 54208PRO
SWAG 32922902
TOPRAN 110075
UBD 1213
VALEO 186755
VALEO 197325
452,84 kr* Bästa pris garanterat
sbs 1815314788
sbs 1815204788
sbs 1815344788
*Pris inkl. 25% moms, exkl. leveranskostnader