Plus
Pröva premiumkonto
0   produkter
#
0,00 kr
Din kundvagn är tom

Vänligen välj lämpligt fordon för att undersöka om det passar

1
2
3
eller
Registreringsnummer
KAN DU INTE HITTA DIN BIL I LISTAN?

MAHLE ORIGINAL OC 47 Oljefilter  Skruvfilter, med en backsperrventil

Artikelnummer: OC 47
  • Höjd [mm]: 120, 119,5
  • Diameter tätningsring [mm]: 62,0
  • Anslutningsgänga: 3/4"-16UNF-2B
  • Filterutförande: Skruvfilter
  • Artikelnummer, rekommenderat specialverktyg: OCS 1
  • Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2: med en backsperrventil
  • Diameter (mm): 76,0
  • Diameter 2 [mm]: 71,0, 72,0
  • Ventiltyp: översrtömsventil
  • Höjd [tum]: 4,72
  • Dragmoment [Nm]: 20
  • Förpackningshöjd [cm]: 12,00
  • Nettovikt [g]: 358,0
  • Förpackningsbredd [cm]: 7,85
  • Förpackningslängd [cm]: 7,9
  • Bredd [tum]: 3,09
  • Längd [tum]: 3,09
  • MAHLE ORIGINAL: Oljefilter
  • Objektnummer: OC 47
  • Vårt pris: 99,81 kr
  • Tillverkarens varunummer: OC 47
  • Tillverkarens: MAHLE ORIGINAL
  • EAN nummer: 4009026026953
  • Fordonsutrustning : Denna egenskap beror på bilmodellen ifråga.
  • Skick  Helt ny

  • Användningsnummer: MAHLE ORIGINAL 79953481, MAHLE ORIGINAL 77642077
  • EAN: MAHLE ORIGINAL 4009026026953
  • 14

    14-Dagars returpolicy

  • 200

    Trygg beställning 200 dagar

Lägg till i önskelista

I lager

(recensioner - 2)

99,81 kr

inkl. 25% moms , exkl. leveranskostnader,

- +
OEM-nummer

OEM-referensnummer jämfört med originaldelsnumret

Kompatibel med passagerar fordon
ALFA-ROMEO
BARKAS
BMW
CHEVROLET
CHRYSLER
CITROEN
DACIA
FIAT
FORD-USA
HONDA
HYUNDAI
IVECO
JAGUAR
KIA
LADA
LAND-ROVER
LEXUS
MAZDA
MITSUBISHI
NISSAN
NSU
PORSCHE
SAAB
SEAT
SKODA
SUBARU
SUZUKI
TRABANT
VAUXHALL
VW
WARTBURG
MAHLE ORIGINAL 12028497, 97076483, 9709000103, 852931, 0028115351 Oljefilter
Helt likvärdiga produkter
  • RIDEX Oljefilter
    Artikelnummer: 7O0006
    58,62 kr
    inkl. 25% moms , exkl. leveranskostnader,
    • Höjd [mm]: 122
    • Gängmått: 3/4-16 UNF
    • Filterutförande: Skruvfilter
    • Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2: med en backsperrventil
    • Diameter (mm): 77
    • Tätningsringdiameter från [mm]: 62
    • RIDEXOljefilter
    • Objektnummer7O0006
    • Vårt pris 58,62 kr
    • Skick  Helt ny
    Detaljer
  • KAMOKA Oljefilter
    Artikelnummer: F100501
    61,80 kr
    inkl. 25% moms , exkl. leveranskostnader,
    • Höjd [mm]: 122
    • Gängmått: 3/4" 16 UNF
    • Filterutförande: Skruvfilter
    • Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2: med en backsperrventil
    • Diameter (mm): 78
    • Ventiltyp: tryckreduceringsventil, backslagsventil
    • KAMOKAOljefilter
    • ObjektnummerF100501
    • Vårt pris 61,80 kr
    • Skick  Helt ny
    Detaljer
  • MAPCO Oljefilter
    Artikelnummer: 61097
    63,46 kr
    inkl. 25% moms , exkl. leveranskostnader,
    • Höjd [mm]: 123
    • Gängmått: 3/4-16 UNF
    • Innerdiameter 2 [mm]: 62
    • Filterutförande: Skruvfilter
    • Öppningstryck by-pass: 2,5
    • Diameter (mm): 76
    • Ytterdiameter 2 [mm]: 71
    • MAPCOOljefilter
    • Objektnummer61097
    • Vårt pris 63,46 kr
    • Skick  Helt ny
    Detaljer
  • UFI Oljefilter
    Artikelnummer: 23.130.01
    63,54 kr
    inkl. 25% moms , exkl. leveranskostnader,
    • Höjd [mm]: 123
    • Gängmått: 3/4-16 UNF
    • Innerdiameter 2 [mm]: 61
    • Filterutförande: Skruvfilter
    • Öppningstryck by-pass: 2,2
    • Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2: med en backsperrventil
    • Diameter (mm): 76, 78
    • Ytterdiameter 2 [mm]: 71
    • UFIOljefilter
    • Objektnummer23.130.01
    • Vårt pris 63,54 kr
    • Skick  Helt ny
    Detaljer
  • FEBI BILSTEIN Oljefilter
    Artikelnummer: 22542
    64,58 kr
    inkl. 25% moms , exkl. leveranskostnader,
    • Höjd [mm]: 120
    • Filterutförande: Skruvfilter
    • Diameter (mm): 76
    • Vikt [kg]: 0,4
    • för OE-nummer: 056 115 561 G
    • Innergängmått: 3/4" - 16 UNF
    • FEBI BILSTEINOljefilter
    • Objektnummer22542
    • Vårt pris 64,58 kr
    • Skick  Helt ny
    Detaljer
  • BOSCH Oljefilter
    Artikelnummer: 0 451 103 033
    64,71 kr
    inkl. 25% moms , exkl. leveranskostnader,
    • Höjd [mm]: 123
    • Gängmått: 3/4" 16 UNF
    • Innerdiameter 2 [mm]: 62
    • Filterutförande: Skruvfilter
    • Öppningstryck by-pass: 2,5
    • Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2: med en backsperrventil
    • Diameter (mm): 76
    • Ytterdiameter 2 [mm]: 71
    • Antal: 1
    • BOSCHOljefilter
    • Objektnummer0 451 103 033
    • Vårt pris 64,71 kr
    • Skick  Helt ny
    Detaljer
Autodoc nätaffär  din Gör-det-själv bilreparatör
Recensioner
4 Denna produkt har betygsatts av 750 kunder
0 stjärnor 5 stjärnor

Produkter som rankats med 3-5 stjärnor är de mest populära och av högsta kvalitet. Produkter som rankats med 1-2 stjärnor är i regel nya och sällsynta bildelar.

Betygsätt produkten
FAQ: Kunders frågor och alla svar
0 Frågor
Frågor om MAHLE ORIGINAL Motoroljefilter OC 47?
Om du fortfarande har frågor om din produkt eller om du vill få mer info om din produkt så kontakta oss. Du kommer lätt i direkt kontakt med oss för att ställa specifika frågor!

För att ställa dina frågor vänligen fyll i alla fälten!

Betalning:
Betala med PayPal — Betala snabbt och säkert för OC 47 MAHLE ORIGINAL Motoroljefilter 4009026026953 MasterCard — betalningsmetoder för 77642077 MAHLE ORIGINAL Oljefilter OC47 Betala snabbt och enkelt med Visa MAHLE ORIGINAL Oljefilter 79953481, 77642077 Oljefilter 79953481 MAHLE ORIGINAL OC 47 köpa via ditt konto — snabbt och enkelt krångelfritt på nätet Betala Oljefilter MAHLE ORIGINAL OC 47 med banköverföring

Vill du lära dig mer om MAHLE ORIGINAL Oljefilter? Läs Oljefilter OC47 FAQ och kundrecensioner!

Behöver du hjälp?  Kontakta oss

Leveranssätt:
Motoroljefilter 4009026026953Pålitlig och säker frakt med DHL Postnord Motoroljefilter OC 47 skickas säkert till din dörr av GLS

Varje beställning av varor för 2000 kr , så ingår fri frakt inuti Sverige. Om den totala beställningen är mindre än 2000 kr så tillkommer en fraktavgift på 99,00 kr.

AUTODOC CLUB: En enkelt sökbar samling med fler än 1 000 PDF- och 1 600 videoguider!
MAHLE ORIGINAL OC 47: reservdelar med liknande egenskaper
A.P. AP63005A
A.P. AP1022
BALDWIN B178
BOSCH 0450103009
BOSCH 0451103060
BOSCH 451103033
BOSCH 451103013
CHAMPION C160
CHAMPION C157
CLEAN FILTERS DO218
COMPAIR C160112/51
CROSLAND 652
CROSLAND 2105
DONIT FILTER 431037
DONIT FILTER 431056/G
FEBI BILSTEIN 22542 Bästa pris garanterat64,58 kr*
FIRST LINE BFO4101
FRAD 26.43.03/110
FRAD 17.33.03/110
KOLBENSCHMIDT 051OS
KOLBENSCHMIDT 073OS
MANN-FILTER 6740358306
MANN-FILTER 6740359266
MEYLE 3141140007
MONARK 30738033
MOTRIO 8671002052
NATO 2940121728350
NATO 2940123171161
PBR BC1152
SACHS 120012573
SWAG 20926873
TEHO 4073
UFI 2313001
VAICO 200382
VALEO 586038
VTE 112AP
WIX FILTERS 51088
WIX FILTERS 51342
WIX FILTERS 337P
* inkl. 25% moms , exkl. leveranskostnader,