• SHOP
  • CLUB
Pröva premiumkonto
0
Mitt garage
Lägg till fordon
0
produkter #20-7988
0,00 kr
Din kundvagn är tom
Det gör det enklare att hitta produkter som passar ditt fordon
KAN DU INTE HITTA DIN BIL I LISTAN?

MAHLE ORIGINAL OC 47 Oljefilter 3/4"-16UNF-2B, med två backspärrventiler, Skruvfilter

Artikelnummer: OC 47 EAN: 4009026026953
Recensioner - 24
Beskrivning
  • Filterutförande: Skruvfilter
  • Höjd [mm]: 119,5, 120
  • Gängmått: 3 / 4"-16UNF-2B
  • Diameter tätningsring [mm]: 62,0
  • Artikelnummer, rekommenderat specialverktyg: OCS 1
  • Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2: med två backspärrventiler
  • Diameter (mm): 76,0
  • Diameter 2 [mm]: 71,0, 72,0
  • Ventiltyp: översrtömsventil
  • Dragmoment [Nm]: 20
  • Förpackningshöjd [cm]: 11,99, 12,50
  • Nettovikt [g]: 358, 396
  • Förpackningsbredd [cm]: 7,85, 8,00
  • Förpackningslängd [cm]: 7,9, 8,0
  • Objektnummer: OC 47
  • Vårt pris: 86,26 kr
  • Tillverkare: MAHLE ORIGINAL
  • EAN nummer: 4009026026953
  • Fordonsutrustning: Denna egenskap beror på bilmodellen ifråga.
  • Skick: Helt ny
Branschnummer: MAHLE ORIGINAL 72551553, MAHLE ORIGINAL 77642077, MAHLE ORIGINAL 79953481
I lager
Rek. pris

Rek. pris är det rekommenderade försäljningspriset som fastställts av produktens tillverkare eller importör och som anges av tillverkaren, leverantören eller återförsäljaren. AUTODOC visar rek. pris (inkl. moms) för en produkt om den har mottagits från minst en leverantör, eller annan källa, som har sådan information.

176,32 kr -51%
86,26 kr

Pris inkl. 25% moms

exkl. leveranskostnader

Lägg till i önskelista
Autodoc Plus till MAHLE ORIGINAL 72551553
Läs mer
Kompatibel med passagerar fordon
ALFA-ROMEO
BARKAS
CHEVROLET
CHRYSLER
CITROEN
DACIA
FIAT
FORD-USA
HONDA
HYUNDAI
IVECO
JAGUAR
KIA
LADA
LAND-ROVER
LEXUS
MAZDA
MITSUBISHI
NISSAN
NSU
PORSCHE
SAAB
SEAT
SKODA
SUBARU
SUZUKI
TRABANT
VAUXHALL
WARTBURG
ОЕ-nummer

OEM-referensnummer jämfört med originaldelsnumret:

MAHLE ORIGINAL 056 115 561 G Oljefilter

Helt likvärdiga produkter

-51%
RIDEX 7O0006 Oljefilter 3/4-16 UNF, med en backsperrventil, Skruvfilter
Produktinfo
  • Filterutförande: Skruvfilter
  • Höjd [mm]: 122
  • Gängmått: 3 / 4-16 UNF
  • Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2: med en backsperrventil
  • Diameter (mm): 77
  • Tätningsringdiameter från [mm]: 62
  • Objektnummer: 7O0006
  • Vårt pris: 55,67 kr
  • Tillverkare: RIDEX
  • EAN nummer: 4059191236282
  • Skick: Helt ny
Detaljer
RIDEX 7O0006 Oljefilter
Artikelnummer: 7O0006
Rek. pris

Rek. pris är det rekommenderade försäljningspriset som fastställts av produktens tillverkare eller importör och som anges av tillverkaren, leverantören eller återförsäljaren. AUTODOC visar rek. pris (inkl. moms) för en produkt om den har mottagits från minst en leverantör, eller annan källa, som har sådan information.

113,71 kr
55,67 kr
(Pris per styck)
Pris inkl. 25% moms, exkl. leveranskostnader
-53%
CHAMPION COF100160S Oljefilter 3/4
Produktinfo
  • Filterutförande: Skruvfilter
  • Höjd [mm]: 120
  • Gängmått: 3 / 4"-16 UNF
  • Innerdiameter [mm]: 72
  • Diameter (mm): 76
  • Diameter 1 [mm]: 77,5
  • Version: w / Anti-Drain valve, w / Anti-Syphon valve, with By-Pass valve
  • Fatmodell: Paket
  • Förpackningslängd [cm]: 7,8
  • Förpackningsbredd [cm]: 7,8
  • Förpackningshöjd [cm]: 12,2
  • Objektnummer: COF100160S
  • Vårt pris: 56,16 kr
  • Tillverkare: CHAMPION
  • EAN nummer: 4044197763139
  • Skick: Helt ny
Detaljer
CHAMPION COF100160S Oljefilter
Artikelnummer: COF100160S
Rek. pris

Rek. pris är det rekommenderade försäljningspriset som fastställts av produktens tillverkare eller importör och som anges av tillverkaren, leverantören eller återförsäljaren. AUTODOC visar rek. pris (inkl. moms) för en produkt om den har mottagits från minst en leverantör, eller annan källa, som har sådan information.

120,54 kr
56,16 kr
Pris inkl. 25% moms, exkl. leveranskostnader
MASTER-SPORT 719/15-OF-PCS-MS Oljefilter 3/4-16 UNF, med en backsperrventil, Filterinsats
Produktinfo
  • Filterutförande: Filterinsats
  • Höjd [mm]: 123
  • Gängmått: 3 / 4-16 UNF
  • Innerdiameter 2 [mm]: 62
  • Öppningstryck by-pass: 2,5
  • Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2: med en backsperrventil
  • Diameter (mm): 76
  • Ytterdiameter 2 [mm]: 71
  • Nettovikt [kg]: 0,3
  • Bruttovikt [kg]: 0,3
  • Objektnummer: 719/15-OF-PCS-MS
  • Vårt pris: 69,42 kr
  • Tillverkare: MASTER-SPORT
  • EAN nummer: 4250083947419
  • Skick: Helt ny
Detaljer
MASTER-SPORT 440719150 Oljefilter
Artikelnummer: 719/15-OF-PCS-MS
69,42 kr
Pris inkl. 25% moms, exkl. leveranskostnader
UFI 23.130.01 Oljefilter 3/4-16 UNF, med en backsperrventil, Skruvfilter
Produktinfo
  • Filterutförande: Skruvfilter
  • Höjd [mm]: 123
  • Gängmått: 3 / 4-16 UNF
  • Innerdiameter 2 [mm]: 61
  • Öppningstryck by-pass: 2,2
  • Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2: med en backsperrventil
  • Diameter (mm): 76, 78
  • Ytterdiameter 2 [mm]: 71
  • Objektnummer: 23.130.01
  • Vårt pris: 72,41 kr
  • Tillverkare: UFI
  • EAN nummer: 8003453040489
  • Skick: Helt ny
Detaljer
UFI 23.130.01 Oljefilter
Artikelnummer: 23.130.01
72,41 kr
Pris inkl. 25% moms, exkl. leveranskostnader
-47%
MAPCO 61097 Oljefilter 3/4-16 UNF, Skruvfilter
Produktinfo
  • Filterutförande: Skruvfilter
  • Höjd [mm]: 123
  • Gängmått: 3 / 4-16 UNF
  • Innerdiameter 2 [mm]: 62
  • Öppningstryck by-pass: 2,5
  • Diameter (mm): 76
  • Ytterdiameter 2 [mm]: 71
  • Objektnummer: 61097
  • Vårt pris: 73,02 kr
  • Tillverkare: MAPCO
  • EAN nummer: 4043605079244
  • Skick: Helt ny
Detaljer
MAPCO 61097 Oljefilter
Artikelnummer: 61097
Rek. pris

Rek. pris är det rekommenderade försäljningspriset som fastställts av produktens tillverkare eller importör och som anges av tillverkaren, leverantören eller återförsäljaren. AUTODOC visar rek. pris (inkl. moms) för en produkt om den har mottagits från minst en leverantör, eller annan källa, som har sådan information.

139,84 kr
73,02 kr
Pris inkl. 25% moms, exkl. leveranskostnader
SOFIMA S 2030 R Oljefilter 3/4-16 UNF, med en backsperrventil, Skruvfilter
Produktinfo
  • Filterutförande: Skruvfilter
  • Höjd [mm]: 123
  • Gängmått: 3 / 4-16 UNF
  • Innerdiameter 2 [mm]: 61
  • Öppningstryck by-pass: 2,2
  • Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2: med en backsperrventil
  • Diameter (mm): 76, 78
  • Ytterdiameter 2 [mm]: 71
  • Objektnummer: S 2030 R
  • Vårt pris: 74,32 kr
  • Tillverkare: SOFIMA
  • EAN nummer: 8013097040387
  • Skick: Helt ny
Detaljer
SOFIMA S 2030 R Oljefilter
Artikelnummer: S 2030 R
74,32 kr
Pris inkl. 25% moms, exkl. leveranskostnader
Autodoc nätaffär din Gör-det-själv bilreparatör
Så byter du motorolja och oljefilter, motor på OPEL ASTRA H [GUIDE AUTODOC]
Så byter du motorolja och oljefilter, motor på SKODA OCTAVIA 1U [GUIDE]
Så byter du motorolja och oljefilter, motor på VW PASSAT B5+ [GUIDE]
Så byter du oljefilter och motorolja på VW PASSAT B7 Sedan [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på RENAULT MEGANE 2 (LM) [GUIDE AUTODOC]
Så byter du oljefilter och motorolja på MERCEDES-BENZ С W203 [GUIDE AUTODOC]
Så byter du motorolja och oljefilter på PEUGEOT 308 1 T7 (4A_, 4C_) [GUIDE AUTODOC]
Så byter du oljefilter och motorolja på RENAULT CLIO 2 (C65) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på OCTAVIA (1Z5) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du motorolja och oljefilter på TOYOTA YARIS XP10 GUIDE | AUTODOC
Så byter du motorolja och oljefilter, motor på AUDI A4 B6 [GUIDE]
Så byter du oljefilter och motorolja på VW PASSAT B6 (3C5) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på PEUGEOT 206 1 (2D) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på RENAULT CLIO 3 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på TOYOTA AYGO 1 (AB10) [GUIDE AUTODOC]
Så byter du oljefilter och motorolja på VW GOLF 7 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på VW GOLF 4 (1J1) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på CITROEN C3 1 (FC, FN) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på PEUGEOT 307 (3H) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på VW TOURAN 1 (1T3) [GUIDE AUTODOC]
Så byter du motorolja och oljefilter, motor på MERCEDES VITO W639 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på VW T5 TRANSPORTER Skåpbil [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du motorolja och oljefilter, motor på PEUGEOT 406 GUIDE | AUTODOC
Så byter du oljefilter och motorolja på SUZUKI SWIFT 3 Hatchback [GUIDE AUTODOC]
Så byter du oljefilter och motorolja på FORD FOCUS MK2 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på RENAULT KANGOO 1 (KC) [GUIDE AUTODOC]
Så byter du motorolja och oljefilter, motor på MERCEDES-BENZ E W210 [GUIDE]
Så byter du oljefilter och motorolja på PEUGEOT 207 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du motorolja och oljefilter på MERCEDES-BENZ C W202 [GUIDE AUTODOC]
Så byter du oljefilter och motorolja på TOYOTA RAV 4 3 (XA30) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter på AUDI A3 1 (8L1) [GUIDE AUTODOC]
Så byter du motorolja och oljefilter, motor på AUDI A4 B5 [GUIDE]
Så byter du oljefilter och motorolja på NISSAN MICRA 2 Hatchback [GUIDE AUTODOC]
Så byter du oljefilter och motorolja på OPEL ASTRA H Sedan [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på BMW 330i 3 (E92) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på MERCEDES W204 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på VW PASSAT 5 (B5) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på FIAT 500 (312) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på SEAT IBIZA 3 6L [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på MERCEDES-BENZ W211 E-klass [AUTODOE-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på OPEL CORSA C (F08, F68) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du motorolja och oljefilter, motor på MERCEDES-BENZ M W163 [GUIDE]
Så byter du oljefilter och motorolja på BMW E60 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på MERCEDES-BENZ W203 C-Klass [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på TOYOTA YARIS Mk2 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på CITROËN BERLINGO M [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du motorolja och oljefilter, motor på HONDA JAZZ 1 [GUIDE]
Så byter du motorolja och oljefilter på FIAT PUNTO GUIDE | AUTODOC
Så byter du oljefilter och motorolja på RENAULT SCENIC 2 (JM) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på CITROEN XSARA PICASSO (N68) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på RENAULT MEGANE SCENIC [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på AUDI A6 C5 Avant [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du motorolja och oljefilter på VW LUPO GUIDE | AUTODOC
Så byter du oljefilter och motorolja på LEXUS RX400h 2 (XU30) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på VW TOURAN 1 (1T1, 1T2) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på VW POLO 6n1 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på OPEL MERIVA A [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på VOLKSWAGEN GOLF 3 (1H1) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på TOYOTA RAV4 II [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på VW SHARAN 1 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på VW GOLF 2 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på SEAT LEON 1M1 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du motorolja och oljefilter, motor på AUDI 80 B4 [GUIDE]
Så byter du oljefilter och motorolja på NISSAN MICRA K12 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på FIAT PUNTO 2 (188) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på MERCEDES W210 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på AUDI A4 B5 Sedan [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på RENAULT TWINGO 1 (C06) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på FIAT PUNTO 199 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på MERCEDES W124 [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter på TOYOTA LAND CRUISER PRADO 3 (J120) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på FIAT PANDA (169) [AUTODOC-LEKTION]
Så byter du oljefilter och motorolja på HONDA INSIGHT 2 (ZE) [AUTODOC-LEKTION]

Oljefilter Manual/Steg för steg guide för reparation och utbyte

Oljefilter MAHLE ORIGINAL OC 47 : Recension och utvärdering

Har du nånsin köpt den här produkten från AUTODOC: MAHLE ORIGINAL Oljefilter OC 47?

Betygsätt produkten

Lägg till foton eller videor i din recension
Lägg till filer
4
Denna produkt har betygsatts av 24 kunder
0 stjärnor 5 stjärnor
Hur stjärnbetyget beräknas

Kundrecensioner och stjärnbetyg hjälper våra kunder att lära sig mer om en produkt så att de enklare kan avgöra om den är värd att köpa. Stjärnbetyget beräknas med hjälp av en komplex algoritm, som tar hänsyn till hur länge sedan recensionen skrevs, om varan faktiskt köptes i AUTODOCs webbutik och om den returnerades eller inte.

Hur vi verifierar recensioner

Med taggen "verifierat köp" kan du hitta recensioner från kunder som har köpt varan tidigare i AUTODOCs webbshop. Taggen "verifierat köp" gäller för recensioner av produkter som köpts från samma konto som recensionerna skickades in från. Recensioner utan taggen "verifierat köp" är fortfarande viktiga för oss, men vi kan inte garantera att varorna som beskrivs i recensionerna har köpts i AUTODOCs webbutik.

FAQ: Kunders frågor och alla svar

0 Frågor
Frågor om MAHLE ORIGINAL Motoroljefilter OC 47?
Om du fortfarande har frågor om din produkt eller om du vill få mer info om din produkt så kontakta oss. Du kommer lätt i direkt kontakt med oss för att ställa specifika frågor!
För att ställa dina frågor vänligen fyll i alla fälten!
Ange ditt chassinummer (din VIN-kod) så kan vi behandla ditt ärende snabbare

Populära inlägg

Betalningsmetoder:
Betala med PayPal — Betala snabbt och säkert för 72551553 MAHLE ORIGINAL Oljefilter OC 47
MasterCard — betalningsmetoder för 72551553 MAHLE ORIGINAL Motoroljefilter OC47
Betala snabbt och enkelt med Visa MAHLE ORIGINAL Oljefilter 72551553, 77642077
Motoroljefilter 72551553 MAHLE ORIGINAL 4009026026953 köpa via ditt konto — snabbt och enkelt krångelfritt på nätet
MAHLE ORIGINAL 72551553 Oljefilter EAN 4009026026953 med banköverföring

Vill du lära dig mer om MAHLE ORIGINAL Oljefilter?

Läs Oljefilter OC47 FAQ och kundrecensioner!

Behöver du hjälp? Kontakta oss

Leveranssätt:
Motoroljefilter 4009026026953 Pålitlig och säker frakt med DHL
Oljefilter 72551553, 77642077 frakt med Postnord
Motoroljefilter OC 47 skickas säkert till din dörr av GLS

Varje beställning av varor för 2000 kr , så ingår fri frakt inuti Sverige. Om den totala beställningen är mindre än 2000 kr så tillkommer en fraktavgift på 99,00 kr.

  • 14-Dagars returpolicy
    14-Dagars returpolicy
  • Safe Order 200 dagar till
    Trygg beställning 200 dagar
  • Säkra betalningar
    Säkra betalningar
  • Fraktfritt
    Fraktfritt
MAHLE ORIGINAL OC 47: reservdelar med liknande egenskaper
A.P. AP1022
A.P. AP63005A
BALDWIN B178
BOSCH 0450103009
BOSCH 0451103060
BOSCH 451103013
BOSCH 451103033
CHAMPION C157
CHAMPION C160
COMPAIR C160112/51
CROSLAND 2105
CROSLAND 652
DONIT FILTER 431037
DONIT FILTER 431056/G
FIRST LINE BFO4101
FRAD 17.33.03/110
FRAD 26.43.03/110
KOLBENSCHMIDT 051OS
KOLBENSCHMIDT 073OS
KOLBENSCHMIDT 50013073
71,23 kr* Bästa pris garanterat
MANN-FILTER 6740358306
MANN-FILTER 6740359266
MEYLE 3141140007
MONARK 30738033
MOTRIO 8671002052
NATO 2940121728350
NATO 2940123171161
PBR BC1152
SACHS 120012573
SWAG 20926873
TEHO 4073
UFI 2313001
VAICO 200382
VALEO 586038
VTE 112AP
WIX FILTERS 51342
WIX FILTERS 337P
WIX FILTERS 51088
*Pris inkl. 25% moms, exkl. leveranskostnader